Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Hayatımızda Müziğin Yeri


death     06-02-20     Türk Sanat     186 Defa Okundu

Hayatımızda Müziğin Yeri Apayrıdır Kimisi Özgün Müzik dinler Kimisi Rock kimisi Arabesk.. Bunun Sebebi iSe bana göre Hayatın İçerisinde Yaşadığımız Sorunlar yada Aşk.. Sözlerinde Tamamen Kendi bulunduğunu Dile Getirir. Sanatcı Yada Sarkısı Ön plana Cıkar.Mesela Neşet Ertaş Neden Bu sanatcı. Özümüzü yansıtır bana göre neredesin sen cok bilindik bir parça annesine yazılmış olan insanı etkileyen sözleri.. Bizlerde Dinleyenlerin Fikirlerini Merak edip Sorduk Neden o sanatcı neden o sarkısı Bir kaç dostumuz Düşüncelerini Söyledi Ve sanal sohbet odalarının Ön planda olan Radyo`dur Ve Djleri.. istekler Hep ön planda tutmak bizler için değer kılıyor. Hadi bakalım kimler hangi Sanatcıyı kendine yakın hissediyor Görelim.

Dinleyicilerine ses rengiyle ve ses tonuyla izler bırakmıştır.

Yasantilari dertleri sevgileri hüsranlari anlatan eserler le insanlara kendisini sevdirmistir.

Hayatı anlatan eserleriyle insanları büyülüyor.

Birçok eserleriyle dinleyicilerini kendini sevdirdi.

Doğa tümüyle ahenk ve bir ritim halindedir.. Doğadaki armoni kendiliğinden müziği meydana getirmiştir. Buna bağlı olarak tabiata kendiliğinden meydana gelmiş bir düzen ve bu düzenin içerisinde doğayı oluşturan varlıkların çıkardıkları sesler müziği meydana getirmiştir. Ağaçların yapraklarının hışırtısı, kuş seslerinin ahengi, su sesinin rahatlatıcı etkisi insanları rahatlamak, dinlenmek, ruhunun kirinden-pasından arınmak, sakinleşmek için doğaya yaklaştırır. İnsan doğanın ritminde kendi içine yolculuk yapar ve yenilenir.  Doğadan uzak yaşayan insanlara da müzik şifa olur.

İşte müzik de böyledir çevreye ortama ayak uydurma kabiliyeti vardır. Bir ünlü Türk bilgini Mevlana “müziksiz hayat hiçe benzer,müzik kalbin ve ruhun gıdasıdır o gıdadan kimse mahrum kalmasın” demiştir. Mevlana’nın da dediği gibi müziğin hayatımızdaki yeri küçümsenemez müzik hayata bakış ufkumuzu geliştirir bizlere kabiliyet verir.

Bir de müziği anlayıp dinlemek var;bir de müziği anlamadan dinlemek vardır. Ama anlamadan dinlediği müzik kişide herhangi bir çağrışım kazandırmaz, çağrışım kazandırmadığı gibi de o müzik müzik olmaktan çıkar. Ama bir de müziği ahengine göre dinleyen kişide öyle çağrışımlar meydana gelir ki o müzik onu mutlu eder.

Her insanın farkli bir müzik dinlenme potansiyeli vardır. Kimileri duygusal kimileri aşk kimileri arabesk kimileri pop kimileri rock ve hiphop müziklerini dinlemektedirler . Müzik insanlarin ruh gıdası haline gelmiştir . İnternet üzerinden online radyo ve online sohbet üzerinden müzik dinlemek artık bir hobi haline gelmiştir. Bizlerde dinleyici’lerimize online radyo üzerinden müzik dinlemelerini müzik isteklerini ozlemradyo üzerinden gerceklestirebilirsiniz.

 

 

, , , , , , , , ,

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?