Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Müzik müziğin önemi ve hayatımıza girişi


admin     06-06-20     Genel     14 Defa Okundu

Müzik müziğin önemi ve hayatımıza girişi
Müzik ritmi tutturan notaların kulağımıza gelen ses dalgasıdır. Müzik aletleri ile insanların ses ritmi ile birlikte birleşmeside insanların duygularını ele alır.
Yüz yıllardır müzik üzerinde yapılan çalışmalarda insanların duygularına göre düzenlendiği kesinleşmiştir.
Bazen bir müzik ile ağlarız, bazen bir müzik bizi yıllar öncesine götürür, bazen de müzik eşliğinde dans edip oynarız. Bu tamamen insan duygusuna kalmış bir reflekstir.
Çoğu insan “müzik ruhun gıdasıdır ” derler. yorgun olduğumuz zaman bazı sakin müzikler bizleri dinlendirdiği kesindir. Hayatımızda müziğin önemi çoktur. Bir iş yaparken yazı yazarken çayımızı kahvemizi yudumlarken bazı insanlar kitap okurken bile müzik dinlerler.Her toplumun müzik zevki ve sahip olduğu bir müzik kültürü vardır . Moralimiz bozuk olduğu zaman bazen eğlenceli müziklerle eğlenceli bir hale gelebiliyoruz. Özellikle radyo sitemizde bulunan gurbetçi dostlarımızın da kendilerine özgü özledikleri müzikle kendilerini bulabiliyorlar . Öyle ki vatanlarına olan hazretleri bir nebze müzikle kendilerini dinlemeye fırsat bulabiliyorlar. Bebekken bile annelerimizin ses tonlaması ile söyledikleri ninniler bir müzik serenatı ile hayatımızda önemli rol oynar uyurken müziğin rahatlattığına dair araştırmaların yüzde 95 etkisi olduğu saptanmıştır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Merhaba dünya! başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?